kinloughparish.ie Domain Sorgulama ve Whois Kayıtları

Cached 22 hours ago Refresh

Domain Information
Domain Name
kinloughparish.ie
Domain Status

ok

Registrar Information

Name
Hosting Ireland
URL
http://www.hostingireland.ie
WHOIS server
whois.weare.ie
Registrar Email
email
Registrar Phone
+353.19020020

Dates

Creation Date
03-29-2022
Updated Date
02-07-2023
Expiry Date
03-29-2024

Nameservers

dns1.simplecplogin.com
dns2.simplecplogin.com

Response from WHOIS Server

If you don't find any information above, check the original response.

Domain Name: kinloughparish.ie
Registry Domain ID: 16844919-IEDR
Registrar WHOIS Server: whois.weare.ie
Registrar URL: http://www.hostingireland.ie
Updated Date: 2023-02-07T23:16:47Z
Creation Date: 2022-03-29T15:41:43Z
Registry Expiry Date: 2024-03-29T15:41:43Z
Registrar: Hosting Ireland
Registrar IANA ID: not applicable
Registrar Abuse Contact Email: [email protected]
Registrar Abuse Contact Phone: +353.19020020
Domain Status: ok https://icann.org/epp#ok
Registry Registrant ID: 25760718-IEDR
Registrant Name: REDACTED FOR PRIVACY
Registry Admin ID: 25760720-IEDR
Registry Tech ID: 25760719-IEDR
Registry Billing ID: REDACTED FOR PRIVACY
Name Server: dns1.simplecplogin.com
Name Server: dns2.simplecplogin.com
DNSSEC: unsigned
>>> Last update of WHOIS database: 2023-05-28T11:53:12Z <<<

% Important Notice
% If you believe that information published on this page is incorrect, or should not be published,please contact your Registrar, or the .IE Registration Services Department who will advise you further.
% You can also contact your Registrar or .IE if your Registrant name is not showing and you would like it to be published.
% Our contact information is available at https://www.weare.ie/contact-us/
% Rights restricted by copyright: https://www.weare.ie/registrant-terms-conditions-policy/
% Do not remove this notice

Whois Sorgu

Whois alan adı araması nedir?

Whois alan adı araması, bir alan adının sahipliğini ve kullanım süresini izlemenize olanak tanır. Tüm evlerin bir yönetim makamına nasıl kaydedildiğine benzer şekilde, tüm alan adı tescilleri, kendileri aracılığıyla satın alınan her alan adı hakkında, sahibinin kim olduğu ve satın alındığı tarihle birlikte bilgilerin kaydını tutar.

Whois alan veritabanı ne içerir?

Whois veritabanı, alan adının kayıt tarihi, ne zaman sona erdiği, sahiplik ve iletişim bilgileri, alan ad sunucusu bilgileri, alanın satın alındığı kayıt şirketi vb. Gibi ayrıntıları içerir.

Whois araması nasıl yapılır?

Whois araması yapmak istediğiniz etki alanını veya IP adresini yukarıdaki arama kutusuna girin. Uygun veri tabanını sorgulayacak ve yeni bir kayıt sağlayacağız.

Whois IP araması nedir?

IP, internetteki bir sunucunun benzersiz bir adresidir. Bir telefon numarasının telekom ağındaki belirli bir telefona bağlanmanıza izin vermesine benzer şekilde, benzer şekilde, bir IP adresi bilgisayarınızın internetteki belirli bir sunucuya bağlanmasına izin verir.

Etki alanı adları ve IP numaraları, tüm dünya çapında ağın üzerine inşa edildiği çerçevedir.

IP numaraları, her IP numarası ve atandığı kuruluş için yönetim organları tarafından tutulan bir kayıtla ağ kuruluşlarına atanır. Whois IP araması, bir alan adı için yukarıda belirtilen ayrıntıları izlemenize olanak tanır.

Whois bilgilerimi nasıl güncel tutabilirim?

Bir etki alanı satın aldıysanız, Etki Alanı kayıt kuruluşunuzda depolanan bilgiler Whois veritabanı için Tescil'e iletilen bilgilerdir. Alan adlarınızın her biri için Whois iletişim bilgilerinde değişiklik yapmak için Kayıt Kurulunuzla iletişime geçin.

Etki alanı gizliliğimin korunduğundan emin olmak için hangi adımları atabilirim?

Bazı Kayıt Şirketleri, müşterilerinin özel iletişim bilgilerinin istenmeyen posta gönderenlerin ve dolandırıcıların eline geçmesini önlemek için Whois arama sonucunda gerçek iletişim bilgilerini gizlemelerine olanak tanıyan gizlilik koruma hizmetleri sunar. Seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kayıt Kurulunuzla iletişime geçin.

Bir Alan adının sahibi, Kayıt Şirketinin gizlilik koruma hizmetlerini kullanmışsa, Whois arama sonuçlarında bazı ayrıntılar gizlenebilir. Ek olarak, bazı Tescil Merkezleri yerel veri gizliliği koruma yasalarına uymak için bazı bilgileri proaktif olarak gizler.

Bilgilerim Whois sonuçlarıyla eşleşmiyor, whois bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

ICANN tarafından belirlenen kurallara göre, Kayıt Şirketlerinin Whois veritabanındaki alan adı sahibinin iletişim bilgilerinin doğruluğunu korumaları beklenir. Çoğu Kayıt Şirketi, Alanın kaydedildiği sırada alıcı tarafından sağlanan ayrıntıları kullanır.

Bilgilerinizin Whois sonuçlarıyla eşleşmemesi durumunda, bilgilerinizi güncellemenizde size yardımcı olabilecek Kayıt Kurulunuzla iletişime geçerek bu bilgileri değiştirebilirsiniz. Bu bilgiler güncellendikten sonra, Whois kaydı da buna göre güncellenecektir. Ortalama olarak, bu değişikliğin Whois veritabanına yansıması 24-24 saat sürebilir.

Whois veritabanı aracılığıyla kullanılabilir alan adlarını nasıl bulabilirim?

Whois veritabanında arayarak bir alan adının kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz. Size aradığınız alan adının mevcut olup olmadığı konusunda bilgi verecektir. Bunu zaman içinde birden fazla alan adı için yapmak, kullanılabilir alan adlarının bir listesini oluşturmanıza yardımcı olabilir.